Купюри до 10 грн замінять монетами: товари подорожчають?

Купюри до 10 грн замінять монетами: товари подорожчають?

Автор 

Структура монетної бази і купюр визначається аналізом грошового обігу де вона використовується.

Справді, якщо відбувається переведення якихось банкнот на монети, це можна сприйняти як поступовий процес знецінення національних грошей. Тому що в цьому випадку постане питання про те, що ті монети мінімального номіналу, які є, фактично будуть "вичавлюватись" з обігу. 

Умовно кажучи, такий крок - переведення банкнот малого номіналу на монети - призведе до того, що все почнуть рахувати, виходячи з цього номіналу, наприклад, мінімального - 1 гривні. 

З цієї точки зору у мене є сумніви, чи це варто робити, бо ми таким чином сприяємо тому, щоб товари почали здорожувати до мінімального номіналу монет. 

Як показує досвід, по-перше, монети дорожче коштують. І якщо НБУ буде діяти таким чином, це призведе до того, що монети цього номіналу теж будуть зникати з обігу. А карбування монет коштує доволі дорого. Якщо паперові гроші коштують дешевше свого номіналу, то монети коштують дорожче свого номіналу. Тому переводячи вже і купюри малого номіналу на монети, вони роблять їх доволі дорогими з точки зору функціонування цієї системи. Тому є питання в якій мірі це потрібно робити.

Борис КУШНІРУК

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход