Малий бізнес мусить платити спеціальну ренту, щоб Ахметов ставав багатшим – експерт

Малий бізнес мусить платити спеціальну ренту, щоб Ахметов ставав багатшим – експерт

Автор 

30 квітня був останній робочий день цього кафе. Заклад закрився. У цьому бізнесі є декілька важливих факторів: оренда, локація і тд.

Одним із суттєвих моментів є електроенергія – у цьому кафе електроопалення та електроплити. Загалом електроенергія займала біля 15% накладних затрат.

Незважаючи на те, що регулятор обіцяв ліквідацію перехресного субсидіювання, тобто утриматися від нового підвищення тарифів для бізнесу – на ділі було все навпаки. Тарифи на е/е для бізнесу виросли на 9,5% з 1 січня і на 6,2% з 1 квітня. Це приклалося до всього іншого – у кінці квітня заклад закрився. 

А слухаючи про РАБ-тариф, які «не вплинуть не вплинуть ні на кого, бо ляжуть на бізнес», зрозуміло, що і перспективи на майбутнє не райдужні.

Звичайно, що при відкритті і роботі цього закладу були допущені бізнес-помилки, не враховані всі ризики, не без цього. Але інвестори-власники кафе понесли повну відповідальність – попали на гроші. 

І таких схожих випадків по Украіні – тисячі.

А ось Ахметов та його топ-менеджери набрали 3 млрд дол валютних кредитів. Скупили за третину ціни українську енергетику, яка є гривневим бізнесом. А коли девальвація, то спільно з деякими чиновниками переклали свої помилки та проблеми на споживачів шляхом підвищення тарифів. Для цього придумали формулу Роттердам+.

Ось у цьому і є суть олігархічної системи. Малий бізнес мучиться, закривається, розплачується за свої помилки. Але всі мають платити спеціальну ренту, щоб Ахметов і далі ставав багатшим, незважаючи на самі масштабні помилки його топ-менеджерів.

Andriy GERUS

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход