ІГОР МІЗРАХ «ПРО ПОВІСТЬ МИНУЛИХ ЛІТ»

ІГОР МІЗРАХ «ПРО ПОВІСТЬ МИНУЛИХ ЛІТ»

Автор 

Доброго дня, зараз ми з Вами поговоримо про літописи, одним із самих цікавих літописів є Повість минулих літ.
Повість минулих літ — це перший твір, взагалі про історію і витоки Київської держави, що зберігся. Літописець у творі розповідає напівлегендарну версію заснування Києва, про самі початки Київської держави, та перших її князів.
Сам Літопис побудований на особистих спостереженнях автора й розповідях, які він почув.
В ньому містяться не тільки розповіді про історичні події, але й оповідання, перекази, байки, також автор використовує художні засоби, має художню цінність.
До наших днів слід зазначити, оригінал цього літопису не зберігся, але до нашого часу він дійшов у списках ХІV–ХV ст.
Найдавнішими вважають список Лаврентіївський (1377) та Іпатіївський (ХV ст.). Перший здобув свою назву від імені переписувача чернеця Лаврентія, а інший було знайдено у костромському Іпатіївському монастирі.

Картинки по запросу повисть минулих лит
Сам літопис створювався впродовж тривалого часу багатьма митцями, але на початку ХІІ ст. завершив, упорядкував і дав назву літопису київський монах — чернець Нестор. Існують також ще дві редакції «Повісті…»: одну з них зробив ігумен Сильвестр на замовлення Володимира Мономаха, іншу редакцію було здійснено для сина Володимира Мстислава Мономаха. Найвдалішою прийнято вважати саме редакцію Нестора Літописця.
Взагалі «Повість минулих літ» - це перший літопис, який дійшов до нас, його ще називають «Початковим літописом», саме він проливає світло на історію нашого народу від найдавніших часів і до днів життя Нестора Літописця — автора цього твору. Літопис розповідає про початок української держави, про перших князів. Цікавинкою літописа, є легенда про заснування самого Києва: апостол Андрій Первозваний під час подорожі по Дніпру пророкував, що на прибережних пагорбах постане місто:«Бачите ви гори сі? Так от, на сих горах воз-сіяє благодать Божа, і буде город великий, і церков багато воздвигне Бог». 
Також, у літописі докладно розповідається про походи київських князів, про Олега та його похід на столицю Візантії Царгород (нині, це територія сучасного Стамбула), на воротах якого він повісив свій щит на знак його перемоги. 
Одним із найвідоміших фрагментів «Повісті минулих літ», який пізніше ліг в основу сюжетів багатьох літературних творів, є розповідь про войовничого князя Святослава, який не знав страху й ніколи не відступав перед ворогом. 
Ще, одним із яскравих сюжетів став: про загибель Ігоря, про Ольгу, яка помстилася древлянам, про Святополка, і вбивство його братів.
Є також думка, що «Повість минулих літ» - це не лише підручник з історії, а й певна скриня поетичних і епічних сказань, оповідань та байок. 
Найбільш цікавим фактом, є те, що за зразком «Повісті минулих літ», складалися Київський та Волинський літописи. Якщо, брати до уваги, то є той факт, що коли обєднати цих три літописи, вони мають назву «Літопис руський» - велика книга про події часів Київської Русі у світовому контексті до XIII століття.
Автор: Ігор Мізрах

ukrlife.net

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход