Великий шопінг: у що чиновники вкладалися в 2017-му (інфографіка)

Великий шопінг: у що чиновники вкладалися в 2017-му (інфографіка)

Автор 
Брендовий одяг, колекції, ювелірні вироби, дорогі годинники та навіть криптовалюти - електронні декларації відкрили безліч варіантів інвестування чиновниками своїх заощаджень. На що вони вважали доцільним витрачати гроші у 2017 році - дивіться у свіжій інфографіці від аналітиків проекту “Декларації”.
За підсумками минулого року, віртуальні цінності із шаленим відривом перемогли над матеріальними - найбільше коштів (понад 195 млн гривень) українські держслужбовці проінвестували у криптовалюти. Безперечним рекордсменом у цьому став депутат Одеської міської ради Дмитро Палпатін. У серпні він подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані, у якій вказав 7711 біткоїнів, що за тодішнім курсом коштували майже 58 млн гривень.

Другими за популярністю виявилися інвестиції у будівництво - на будматеріали чиновники витратили 6,6 млн. Своєрідним трендом у цьому стало також впровадження зелених технологій - поряд із цеглою, бетоном і металопластиковими вікнами досить часто купувалися сонячні панелі й електростанції. Рекордсменом-будівельником 2017 року став голова Петропавлівської селищної ради Дніпропетровської області Сергій Войнов, який витратив понад мільйон гривень на придбання сонячної електростанції.

Не відставали можновладці і в гонитві за технічним прогресом - третьою за розміром статтею витрат є електроніка (6,1 млн). Перемогу у цій номінації здобув завдяки своїй професійній підозрілості колишній працівник СБУ, а нині - депутат Київської обласної ради Іван Ступак, який придбав два комплекси приладів для технічного захисту персональної інформації за майже 3,9 млн гривень.

Натисніть, щоб збільшити.

5,3 млн гривень витратили у 2017 році чиновники на предмети колекціонування. Левова частка цієї суми - 4,5 млн - припадає на долю народного депутата Вячеслава Богуслаєва, який став власником цілої музейної колекції експонатів і макетів мотоциклів, двигунів і літаків.  

П’ятими і шостими за кількістю витрачених коштів виявилися речі нематеріальні, а саме освіта (3,3 млн) і подорожі та відпочинок (2,5 млн). Найдорожче коштує школа у США дітей в. о. Гендиректора “Укрпошти” Ігоря Смілянського - 2,2 млн гривень. А найкраща відпустка була минулого року в родини голови Одеської ОДА Максима Степанова - за авіаквитки та відпочинок губернатор заплатив 468 тисяч гривень.

Найменше грошей у 2017-му держслужбовці витратили на купівлю годинників, зброї і брендового одягу - по 1,6; 1,5 і 1 млн відповідно.

bihus.info

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход