“Батьківщина” готує плацдарм на Київщині. Ярослав Москаленко зустрівся з генералом Андрієм Кожемякіним

“Батьківщина” готує плацдарм на Київщині. Ярослав Москаленко зустрівся з генералом Андрієм Кожемякіним

Автор 

З метою зближення політичних позицій 17 березня 2018 року відбулась неформальна зустріч голови міжфракційного депутатського об’єднання “Київщина” депутата фракції “Воля народу” Ярослава Москаленко з заступником голови Партії "Батьківщина" генералом СБУ Андрієм Кожемякіним. Ініціатором зустрічі виступив Ярослав Москаленко, а організував зустріч олігарх Олександр Онищенко, який зараз перебуває під слідством та переховується за кордоном.

Депутат Ярослав Москаленко був обраний до парламенту за активної підтримки фракції БПП і є одним з найвпливовіших політиків Київщини, зокрема він контролює Київську обласну державну адміністрацію, на чолі якої стоїть підконтрольний йому Олександр Горган, Ярослав Москаленко є одноосібним господарем Вишгородщини, має суттєвий вплив на Приірпінні та в Києво-Святошинському районі, має тісні стосунки з мером Ірпеня Карплюком, якого він активно захищає від кримінального переслідування. У 2015 році Карплюк робив спробу самостійно потрапити зі своєю партією “Нові обличчя” в Київську обласну раду, і набравши 4,84%. Від “Нових облич” у 2015 році обрано мерів Василькова, Фастова, Боярки, Вишневого, Бучі та Ірпеня.

Нагадаємо, 7 лютого 2018 року, відбулась дев’ята позачергова конференція Київської територіальної організації Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", на якій було ухвалено рішення про призначення голові осередку Ігорю Кононенку заступника в особі Віталія Яреми. Віталій Ярема є впливовою фігурою, і “сірим кардиналом” органів прокуратури, його основною метою буде організація адміністративного ресурсу під час майбутніх президентських та парламентських виборів.

В такій конфігурації провладної політичної сили Ярослав Москаленко втрачає свою домінуючу роль при прийнятті рішень від імені БПП щодо розподілу ролей та ресурсів на Київщині. Під питання ставиться висування Олександра Горгана від БПП по 95 округу, де більше шансів на підтримку з боку БПП має колишній голова Києво-Святошинського району Олександр Тігов.

Ігор Кононенко активно просуває проект створення Київської агломерації, в яку зокрема мають увійти міста супутники Боярка, Бориспіль, Бровари, Буча, Васильків, Коцюбинське, Ворзель, Глеваха, Ірпінь, Немішаєве, Обухів, Українка, Чабани, Щасливе, Фастів, Калинівка, Вишневе. Київська агломерація це проект БПП, який дозволить розширити вплив Віталія Кличко на Київщину та задовільнить його зростаючи політичні амбіції.

В рамках цієї ініціативи 3 березня 2018 року, в Коцюбинському селищним головою було огранізовано громадські слухання з приводу приєднання селища до Києва, на них більшість мешканців (понад 60%) висловилось за приєднання. Але вже 7 березня 2018 року на позачерговій сесії Коцюбинської селищної ради представниками Нових обличч, було висловлено недовіру Коцюбинському селищному голові від БПП Ользі Матюшиній та відсторонено її від посади. Володимир Карплюк висловився категорично проти втрати впливу на Коцюбинське та створення Київської агломерації. Зважаючи на те, що Володимир Карплюк є людиною не самостійною, стає зрозуміло, що Ярослав Москаленко показує свій вплив на ситуацію в ключовому для себе регіоні.

Отже, зважаючи на ситуацію, яка склалася та позицію БПП, а також з огляду на високий політичний рейтинг особисто Юлії Тимошенко та партії "Батьківщина" зокрема на Київщині, Ярослав Москаленко активізує діалог та шукає варіантів подальших політичних перспектив для себе і своєї команди.

Руслан Якушев

 

 
Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход