Земельний аукціон запрацює у Самборі, - мер Юрій  Гамар

Земельний аукціон запрацює у Самборі, - мер Юрій Гамар

Автор 

У Самборі звільнили одіозну чиновницю Галину Магац, котра прославилася дерибаном землі в місті.

Начальницю відділуземельних відносин збираються захищати опоненти мера Ю.Гамара (“ВОЛЯ”), які готують звинувачення про те, що Г.Магац звільнили нібіто незаконно.У грудні минулого року в Самбірську міськраду надійшов запит щодо надання документів, на основі яких у приватну власність було переведено кінотеатр “Кобзар”, що в центрі Самбора. Також тоді вимагали встановити власника ділянки розміром 0,26 гектара.Тоді стало відомо, що договір оренди землі був укладений на період з 2010 по 2015 рік. Депутати міськради повинні були продовжити чи скасувати цю угоду. Однак це все два роки тому вдалося зробити без їх відома та погодження.Тому міський голова волієць Юрій Гамар вирішив у всьому розібратися, розпочавши службове розслідування, оскільки  питання використання землі належать виключно до компетенції міської ради. Орендну угоду можуть подовжити мер або секретар міськради, якщо отримають на те повноваження (якщо термін оренди скінчився, а депутати за місяць не змогли ухвалити рішення).

Земля під кінотеатром орендується ТОВ “Кінолюкс”. Два роки тому договір на 5 років уклали В. Мурайко, очільник вищезазначеного товариства та на той час секретар самбірської міськради В. Дацюк. Пані Магац тоді стояла на чолі земельного відділу.“Дати і терміни не співпадають. Цифри підставляли. А начальниця земельного відділу, після отримання заяви від орендаря для продовження оренди, повинна була б винести це питання на розгляд комісії, підготувавши проект рішення для депутатів. При цьому, дотримуючись закону і посадових інструкцій”, - каже Володимир Процайло,начальник юрвідділу міської ради міста Самбір.Минулого року новий секретар ради Ю. Дмитришин дав вказівку Галині Магац здійснити ревізію щодо сплати коштів до бюджету, аби перевірити, чи всі орендатори вправно платять. Згодом список боржників опублікували на інтернет-сайті міськради. Та секретаря тоді було звільнено, і справу до кінця так і не довели. Саме тодістало відомо, що десятки бізнесменів роками не сплачують оренду.

Земельний відділ на запити самбірчан при цьому не відповідав вчасно. Та робота, на яку можна було витратити рік, робилася протягом кількох років.“Людина, котра протягом тривалого часу “провертала” земельні схеми, тепер буде звільнена. Наразі ми ретельно підходитимемо до обрання нового очільника земельного відділу”, - заявив мер Самбора Ю. Гамар.Також він припинив схему оренди, відповідно до якої земельна ділянка орендувалася за спрощеним механізмом, а потім там будували новобудову і згодом цю землю орендар отримував за безцінь.“Незабаром в Самборі функціонуватиме земельний аукціон.Його тут роками не було. А відкриті та прозорі торги уперше за багато років допоможуть поповнити міську казнуна мільйони гривень, які витратять на облаштування Самбора”, - спрогнозував волієць.

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход