В Черкасах суд виправдав від хабара керівника сервісного центру

В Черкасах суд виправдав від хабара керівника сервісного центру

Автор 

Соснівський районний суд м. Черкаси виправдав колишнього директора Черкаської філії ДП МВС України «Інформ-Ресурси».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 13 січня.

У 2017 до філії звернувся чоловік про повернення вилученого на штрафмайданчик авто. За це в нього попросили гроші. Власник машини офіційно заплатив 36 тис. грн за зберігання авто, а також передав 21 тис. грн неправомірної вигоди. Хабар передавався через посередника – підлеглого обвинуваченого, начальника сектору з надання послуг із зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів. У подальшому гроші були вилучені з-під сидіння мопеду, який зберігався в гаражі і куди посередник начебто сказав їх покласти.

З’ясувалося, що у справі було два заявники – власник машини і підлеглий обвинуваченого. Власник машини у лютому 2017 року подав декларацію кандидата на посаду оперуповноваженого Департаменту захисту економіки Національної поліції України, тобто підрозділу який здійснює боротьбу з корупційними злочинами. А через два місяці написав заяву про вимагання хабара. Ще за п’ять днів заяву аналогічного змісту написав підлеглий обвинувачений, якого начебто залучили посередником.

Під час судового судового розгляду ці два свідки дали показання, що їм було відомо про залучення до конфіденційного співробітництва один одного. Тому суд робить висновок, що їх дії були активні, мали спільний, провокаційний характер та були фактично інсценовані.

Суду не надано будь-яких доказів розмови обвинуваченого з власником авто, які б свідчили про вимагання неправомірної вигоди. Суму власнику машини називав підлеглий обвинуваченого.

Суд робить висновок, що обвинувачений діяв виключно в рамках своїх повноважень. Заявник оплатив всю суму за перебування машини на штрафмайданчику, а обвинувачений видав розпорядження про видачу автомобіля. На відео видно, що обвинуваченого просили зменшити суму за зберігання машини на штрафмайданчику, але він не погоджувався. Свідки тричі підходили до нього і пропонували гроші за найшвидше вирішення питання, але обвинувачений відмовлявся і вказував тільки на офіційні платежі.

Неправомірна вигода передавалася від однієї особи залученої до конфіденційного співробітництва іншій. В обвинуваченого ці кошти не вилучалися. Суд приходить до висновку, що правоохоронні органи навіть і не допускали, що гроші отримає обвинувачений, оскільки на них навіть не було нанесено спеціальну хімічну речовину для їх ідентифікації. Крім того, зафіксовано телефонну розмову, де обвинувачений, почувши від свого підлеглого, що він узяв гроші, у грубій формі відповідає, щоб той цього не робив.

Крім того, через невідкриття стороні захисту ухвал слідчого судді визнані недопустимими доказами протоколи НСРД.

Суд виніс виправдувальний вирок, оскільки не доведено, що в діях особи є склад злочину.

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход