ЖЕКи Рівного цілеспрямовано доводять до банкрутства

ЖЕКи Рівного цілеспрямовано доводять до банкрутства

Автор 

ьогодні основою системи обслуговування багатоквартирних будинків залишаються житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи). 

Невідомо, як довго ще в Україні керування житлово-комунальними господарствами здійснюватимуть такі установи.

Може статися так, що виконувати послуги ЖЕКів буде нікому, або ж приватні керуючі компанії збільшать тарифи на свої послуги в унісон зі зростанням тарифів на водопостачання та електроенергію.

Депутат міської ради Рівного від Радикальної партії Олега Ляшка Роман Стасюк твердить: йдеться про доведення усіх ЖЕКів обласного центру до банкрутства.

“Різниця вартості електроенергії, яку використовують ЖЕКи (для освітлення під’їздів, підвалів та функціонування ліфтів), і тою, що вписана в тарифи за надані послуги, а також реальними цінами постачальника, за останні півтора року склала 2,5 мільйони гривень.

Тобто, ЖЕКи отримують збитки майже в 140 тисяч гривень за місяць. Ця цифра постійно збільшується, бо зростає вартість електроенергії, а тарифи – ні. Тільки після останнього подорожчання електроенергії на 30,3 %, дефіцит в бюджеті комунальних організацій зросте до 180 тисяч гривень за місяць.

Перекривати ці збитки ЖЕКи можуть лише шляхом економії на поточних ремонтах житлових будинків. Тобто, вони змушені вже сьогодні працювати все гірше, тим самим викликаючи обурення населення. Однак, навіть така «економія» не може вирішити ситуацію, і в недалекому майбутньому доведеться переставати виплачувати зарплатню працівникам рівненських ЖЕКів, а це понад 500 чоловік”, – розповідає Стасюк.

На думку політика, міська влада Рівного не вирішує це питання через вигоду запровадження приватних комунальних компаній.

“Профільним заступникам міського голови, Сергію Васильчуку та Олександру Хмілецькому, які чудово розуміють ситуацію, схоже, вигідно заганяти усі міські ЖЕКи в боргову яму, аби вони стали банкрутами та припинили діяльність.

У результаті вивільняються площі, які сьогодні займають ЖЕКи, а це – доволі ласі шматки міської землі, розташовані у місцях, дуже привабливих для забудовників. Також, зникнення ЖЕКів відкриває шлях для приходу різноманітних керуючих компаній. Не маючи власної техніки, вони будуть фактично «за копійки» скуповувати її у збанкрутілих комунальних установах і диктуватимуть свої умови власникам квартир.

Якби рівненська влада хотіла зберегти ЖЕКи, виконавчий комітет міг би компенсувати установам цю різницю в тарифах, тим більше, що інші комунальні підприємства отримують набагато більші суми на потреби компенсації.

Однак, у такому разі ЖЕКИ матимуть шанс реформуватися і нарівні конкуруватимуть із приватними керуючими компаніями. Саме цього дуже не хочуть корумповані чиновники”, – запевнив Роман Стасюк.

Як відомо, борги реорганізованих у 2014 році ЖЕО столиці за тепло- та електроенергію перевищують 600 мільйонів гривень. Рішення про реорганізацію ЖЕО в Києві було ухвалено в 2014 році для уніфікації системи управління по утриманню житлового фонду комунальної форми власності. При цьому досі не вирішено питання погашення накопиченої ними раніше заборгованості за спожиті енергоресурси.

При цьому рахунки “Київенерго” досі заблоковані Виконавчою службою України через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України». При цьому кошти, які сплачуються за спожиті послуги компанії, переводяться на спеціальні рахунки, захищені законодавством від будь-яких санкцій. Із цих спецрахунків, згідно алгоритму регулятора НКРЕКП, вони надходять до Ощадбанку та автоматично перераховуються на оплату газу, використаного для виробництва тепла.

 

 

informator

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход