На Вінничині поскаржилися на Укрпошту за свавілля при продажу ковбаси

 			 	  	На Вінничині поскаржилися на Укрпошту за свавілля при продажу ковбаси
1091 ПЕРЕГЛЯДІВ

На Вінничині місцева газета “33 канал” в публікації “«ПОШТОВА КОВБАСА» дорога і не завжди свіжа” оприлюднила звернення своїх читачів до прокуратури та перевіряючих органів з вимогою припинити “насильно-добровільну” торгівлю Укрпошти ковбасою та іншими товарами.

Наводимо цей лист повністю:

Просимо допомоги і хочемо розповісти про те, як «Укрпошта» насильно-добровільно продає пенсіонерам та жінкам, що є в декретних відпустках в рахунок пенсій та виплат на дітей ковбасу та інші різні товари.

Обласні дирекції «Укрпошти» (Вінницька, Одеська, Черкаська, Житомирська та інші) заключили з м’ясокомбінатами (Тульчин, Літин, Житомир та інші)  договора-комісії, згідно з якими «Укрпошта» через свої підрозділи реалізує ковбасу вище названих м’ясокомбінатів за відповідну винагороду. Але ціна цієї ковбаси на «Укрпошті» на 40-45% вища за відпускну ціну  на м’ясокомбінаті, та на 15-20% вища ніж така сама ковбаса в магазинах. Якість цієї ковбаси не завжди належна. «Укрпошта» не має належних умов для її зберігання та торгівлі. Здійснюється ця торгівля в селах через поштарів, які в день виплат несуть у сумках разом з газетами, милом, пральними порошками, хлібом, парфумами і ковбасу, чим і порушують «Закон про торгівлю», де чітко написано про певні вимоги торгівлі продуктами. Крім цього поштарі не пройшли медогляд і не мають допуску до торгівлі продуктами харчування.

І особливо це в літню спеку, коли 30-35ºС жари. Хоч м’ясокомбінати для замилювання очей частково забезпечують пошту «сумками-холодильниками», але це нічого не дає. Від жари це не спасає. Крім цього жінка-поштар не поїзд і не може нести на собі три сумки з ковбасою (від кожного комбінату окремо) та четверту з газетами. Через це і несуть все в одній сумці. Ось така тут санітарія!

З інших джерел стало відомо, що «Укрпошта» отримує 25-30% винагороди за виконану роботу згідно договору-комісії, а решта 10-15% «Укрпошта»  отримує у вигляді щомісячних відкатів від м’ясокомбінатів.

Тому ми, як багаторічні передплатники газети «33-й канал», звертаємось до компетентних органів з проханням допомогти припинити свавілля.

Звертаємося до органів прокуратури та інших контролюючих інспекцій з вимогою припинити цю насильно-добровільну торгівлю. З відомих причин не називаємось, бо ми ще працюємо на м’ясокомбінаті і хочемо допрацювати до пенсії.

Наперед вдячні. Допоможіть!

Нещодавно повідомлялося, що у західних областях України через відділення “Укрпошти” продається ковбасна продукція з порушенням вимог санітарного законодавства і з нереальною датою виготовлення.Нагадаємо, генеральний директор Укрпошти громадянин США Ігор Смілянський отримує  місячний оклад (без надбавок та премій)  333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн.

Довідка Поштівки

Ковбасні вироби потрібно зберігати при температурі від 0⁰ С до 6⁰ С і відносної вологості повітря від 75% до 78%. Строк придатності варених ковбас без упакування вищого сорту  становить не більше, ніж 72 години,  варених ковбас першого і другого сортів, сосисок та сардельок — не більше, ніж 48 годин. Термін придатності продукції третього сорту ще коротший і становить не  більше, ніж 24 годин. А ось продукція у вакуумному упакуванні може зберігатися від 6 до 10 діб. Найдовший термін придатності мають ковбаси та сосиски, упаковані під вакуумом в термоформувальну плівку  – вони зберігаються близько двох тижнів.

Про якість товарів свідчить наявність якісного посвідчення виробника. Також уважно треба читати маркування виробів. На упакуванні повинні обов’язково бути вказані назва та адреса підприємства-виробника, назва самого товару, сорт та склад ковбасних виробів, кінцева дата споживання, або дати виготовлення та строк придатності, умови зберігання, маса нетто, дані про харчову та енергетичну цінність продукту та стандарт, за яким товар було виготовлено.

Порушення в реалізації варених ковбас та сосисок виявляють досить часто, зазвичай йдеться про недотримання температурного режиму. Буває й таке, що сосиски зсохаються і їх просто розмочюють у воді. Варто відзначити, що за такі порушення реалізатор має заплатити штраф розміром 200% від вартості товару.Обов’язково звертайте увагу на запах та зовнішній вигляд продуктів. Невластивий запах і слизька поверхня свідчать про те, що продукт зіпсований. Аби обрати якісну варену ковбасу чи сосиски з сардельками, звертайте увагу на колір, який  не  має бути яскраво рожевим. Занадто яскраве забарвлення може свідчити про надмірну кількість нітриту натрію. Лікарську ковбасу готують із фаршу, тому на її розрізі не має бути грудочок, хрящів та інших домішок. Якщо варена ковбаса розпадається під час смаження чи варіння – це може свідчити про додавання сої.

Тріснута оболонка може свідчити про занадто щільне набивання, а її зморшкуватість, навпаки, про занадто малу кількість фаршу. Сірі плями можуть свідчити про малу кількість нітриту натрію, а сіре кільце на зрізі – про дуже швидке охолодження після варіння чи зберігання у світлому приміщенні. Зеленуватий колір – це ознака використання недоброякісного м’яса. Використання ж цілком свіжої сировини, але з підвищеним вмістом жиру загрожує утворенням бульйону під оболонкою. Утворенню бульйону може сприяти і застосування мороженого м’яса, особливо з великим вмістом льоду.

Автор: Prioritet

Prioritet. © 2015. Связь с редакцией - 1yurist.paritet@gmail.com