Метростроевцы Кернеса умеют находить вентиляторы по цене в 14 раз выше рыночной

 			 	  	Метростроевцы Кернеса умеют находить вентиляторы по цене в 14 раз выше рыночной
1056 ПЕРЕГЛЯДІВ

Поліція підозрює посадовців КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» у змові з керівництвом ТОВ «Тіаре» та ТОВ «Експресбуд» про закупівлю обладнання по завищеним цінам, пишуть "Наші гроші".

Про це стало відомо з ухвал Київського районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотаннями в рамках кримінального провадження №42016220000000158 від 09.02.2016 року.

Слідство встановило, що минулого вересня «Харківська дирекція будівництва метрополітену» уклала угоду з ТОВ «Тіаре» на закупівлю чотирьох осьових вентиляторів на загальну суму 6,10 млн грн. Згідно даних Універсальної біржі «Україна», ціна на вентилятори була сильно завищена – ринкова вартість складала 86 400 грн./шт., що було у 18 разів дешевше від тендерної ціни.

Вентилятори на територію України ввезло ТОВ «Север транзит», яке потім продало їх ТОВ «А.І.К.» по 76 962 грн./шт. Після доукомплектування товар було продано «Тіаре» по 1,08 млн грн. за штуку.

Слідство також встановило, що в листопаді минулого року уклало угоду з ТОВ «Експресбуд» щодо поставки установок для кондиціювання повітря на суму 3,37 млн грн. Ця фірма мала спільного директора з «Тіар», і за даними біржі «Україна», вартість кондиціонерів була завищена у порівнянні з середньо ринковими цінами. Саме обладнання для постачання метробудівцям фірма купила у ТОВ «Ве кон» за 1,98 млн грн.

В лютому до прокуратури Харківської області з заявою звернувся народний депутат щодо угоди з «Експресбудом», після чого було розпочате кримінальне провадження. Але після цього КП за результатами тендеру уклало ще одну угоду з фірмою про закупівлю помп та насосів на суму 0,96 млн грн. Слідство підозрює, що в даному випадку закупівельні ціни також були завищені. Тому слідчий звернувся до суду з проханнями отримати доступ до документів КП «Харківська дерекція будівництва метрополітену» щодо угод з фірмами «Експрес буд» та «Тіаре», а також до фінансово-господарської документації всіх фігурантів справи. Суд ці клопотання задовольнив.

Співзасновником та директором ТОВ «Експрес буд» є киянин Василь Кравченко, він раніше був засновником директором ТОВ «Тіаре». Зараз ця фірма змінила назву на ТОВ «Альт груп», з вересня її керівником та власником є громадянка Грузії Ніка Гапріндашвілі.

Нагадаємо, в серпні поліція відкрила кримінальне провадження за підозрою посадовців КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» та ПАТ СБМУ «Тунельбуд» у змові для привласнення державних коштів, виділених на будівництво ділянки метро вартістю 324,55 млн грн.

По материалам: "Наші гроші"

Автор: Prioritet

Prioritet. © 2015. Связь с редакцией - 1yurist.paritet@gmail.com