Уряд порушує права військових пенсіонерів на пенсію

Уряд порушує права військових  пенсіонерів на пенсію
18590 ПЕРЕГЛЯДІВ

З березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва  у справі №826/3858/18, яким визнано протиправним та нечинним пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб». Судовим рішенням визнано протиправними внесені урядом зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262-XII.

Судом визнано, що військовим комісаріатам (сучасним територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки)  при складанні до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення військового пенсіонера необхідно обов¢язково зазначати відомості про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Тобто довідка про грошове забезпечення військового пенсіонера має обов¢язково містити не лише відомості про посадовий оклад, оклад за військовим званням та процентну надбавку за вислугу років, але й також  відомості про надбавки, доплати, підвищення та премії.

Отож, з дня набрання чинності судовим рішення у справі №826/3858/18, з березня 2019 року військові пенсіонери отримали підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України №2262-XII, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.  Відповідно до ч.1, 2 та 4 ст.63 Закону України, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться за документами, що містяться у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

 Громадська організація «Партнерство миру» рекомендує  військовим пенсіонерам звернутися до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишнього військового комісаріату) із заявою про складання та надання територіальному підрозділу Пенсійного фонду оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із обов¢язковим зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення перерахунку основного розміру пенсії. В разі відмови обласного ТЦК та СП підготувати таку довідку необхідно звернутися до адміністративного суду із позовною заявою про визнання дій протиправними та зобов¢язання вчинити дії.     

 

Любомир ПЕЛЕХ,

засновник ГО «Партнерство миру»,

 правозахисник

https://www.facebook.com/pelekh3000/

 

 

 

Автор: Prioritet

Prioritet. © 2015. Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео